+48 881 77 99 36 +48 609 77 99 37 biuro@meblo-wosk.pl

PRODUCENT MEBLI DREWNIANYCH

STRUKTURYZACJA MEBLI

STRUKTURYZACJA MEBLI

Wielu z nas zastanawia się, czym jest strukturyzacja. Strukturyzację przeprowadza się na miękkim gatunku drewna iglastego, dlatego drewno sosnowe jest doskonałym materiałem, który poddaje się procesowi strukturyzacji.

Uzyskana struktura jest głęboka i wyrazista. Strukturyzacja, inaczej szczotkowanie drewna to proces, w którym uzyskuje się niejednorodną powierzchnię mebla z licznymi zagłębieniami i rowkami, ale o określonej systematycznej strukturze. Do tego celu wykorzystuje się specjalistyczne maszyny z odpowiednim systemem szczotek, które wyrywają z drewna elementy bardziej miękkie, pozostawiając i odsłaniając części twardsze.

Otrzymana powierzchnia mebla ma uporządkowany charakter (rowki i zagłębienia są w jednym kierunku) a cały mebel zyskuje unikatowy, wyrazisty i wyjątkowy styl. Subtelne zdobienia powstałe z metody strukturyzacji, wyróżniają się pięknym, charakterystycznym rysunkiem słojów ukazujących niepowtarzalną budowę i historię drewna. Meble tego typu doskonale wypełniają wnętrza w stylu rustykalnym i nie tylko.

Dodaj komentarz

* Imię
* E-mail: (Not Published)
   Strona www: (Site url withhttp://)
* Treść komentarza
Kod z obrazka
Przewiń