+48 881 77 99 36 +48 609 77 99 37 biuro@meblo-wosk.pl

PRODUCENT MEBLI DREWNIANYCH

MEBLE KOLONIALNE

Wykorzystanie naturalnych materiałów we wnętrzach kolonialnych jest wyjątkowo modnym i niezwykle eleganckim rozwiązaniem. Styl kolonialny cechuje wysoka jakość mebli drewnianych w ciemnych odcieniach, którym towarzyszy jasna tonacja wnętrza. Eksponowanie dodatków i pamiątek z różnych zakątków świata kreuje wyraźny, egzotyczny charakter pomieszczenia. To oryginalna innowacja trzymająca szyk i elegancję. Zamknięta forma klasyki pozwala realizować marzenia o dobrym wnętrzu a przejawiająca się praktyczność buduje poczucie bezpieczeństwa i azylu we własnym domu.

Drewniane meble utrzymują unikalny i naturalny charakter tego stylu. Bardzo ważne jest utrzymanie ścian w jasnych, pastelowych kolorach, gdyż doskonale kontrastują z ciemnymi, kolonialnymi meblami. Meble kolonialne wykonane są z niezwykle ciemnego, egzotycznego drewna i doskonale komponują się ze skórzaną tapicerką, z białymi, naturalnymi tkaninami lub wstawkami z bambusa. Meble w stylu kolonialnym są zwykle wzorowane na meblach wiktoriańskich, dlatego też są bardzo ciężkie i klasyczne w kształtach. Polecane głównie do salonu, pokoju dziennego, jadalni i sypialni. W śród nich należy wyróżnić solidne, drewniane stoły, ciężkie komody, szafki z ozdobnymi filunkami i żłobieniami, masywne szafy z wieńcami i piękne, stylowe łóżka. Meble te wzbogacone są również w ażurowe dodatki i efektowne okucia a delikatne przetarcia podkreślają ich unikatowy charakter. Doskonale wypełniają wnętrza nowoczesne jak i te o klasycznej, tradycyjnej aranżacji.

Dekoracje są nieodłącznym elementem stylu kolonialnego – bez nich ciężkie meble przytłoczyłyby całe wnętrze. Zatem, elementy ozdobne powinny być stonowane, lekkie i wykonane z jasnych materiałów. Obowiązkowym przedmiotem w sypialni w stylu kolonialnym jest zdobiony parawan. Lekkości wnętrzom dodadzą również jasne tkaniny zdobione dalekowschodnimi motywami kwiatowymi. Aby podkreślić podróżniczy charakter wnętrz, warto na ścianie powiesić mapę albo użyć do dekoracji starej walizy. Kolekcja mebli w stylu kolonialnym jest stworzona dla osób, które chcą urządzić swoje mieszkanie w elegancki i wyszukany sposób.


Przewiń