+48 881 77 99 36 +48 609 77 99 37 biuro@meblo-wosk.pl

PRODUCENT MEBLI DREWNIANYCH

MEBLE RUSTYKALNE

Styl rustykalny inaczej bliski naturze, swojski, prosty nie znosi nowoczesności ani przepychu. Nie ma w nim miejsca na plastik, wióry czy sklejkę, podstawowym materiałem tego stylu jest lite drewno. Stawiamy tutaj na prostotę i naturalność, dlatego nieodłącznym elementem są tu naturalne surowce. Tradycyjne meble drewniane, zdobione i te postarzane nawiązują swoją formą i konstrukcją do folkloru, który w obecnych czasach staje się niezwykle popularny. Nabywcy mebli rustykalnych nie tylko podążają za obecnym trendy, modą na meble drewniane, ale przede wszystkim cenią sobie ich naturalność, niezwykłą trwałość i wytrzymałość.

Charakter wnętrza rustykalnego dodatkowo podkreśli podłoga z drewnianych desek, drewniane bale na suficie, kominek z kamienia, ściana z cegły – rustykalny efekt gwarantowany. Urządzony w tym stylu dom jest niezwykle ciepły i przytulny gdyż swój niezastąpiony urok czerpie ze źródeł natury. Rustykalizm charakteryzuje się paletą ciepłych barw, które eksponują naturalny kolor drewna sosnowego. Nieodłącznym elementem tego stylu są dodatki takie jak: rękodzieło, koronkowe firany, haftowane obrusy, szydełkowe serwetki, ceramika, wzorzyste narzuty, dywany itp. Ważną rolę odgrywa tutaj roślinność, obecność żywych kwiatów, które dodatkowo podkreślą sielankowy klimat tego stylu. Pamiętajmy o tym, że meble drewniane są masywne i ciężkie, dlatego musimy zachować dużą przestrzeń w pomieszczeniach i odpowiednio z gustem dobrać do nich dodatki.

Styl rustykalny w salonie

Rustykalny salon to idealny pomysł dla miłośników natury. Dużą rolę odgrywają tu masywne i ciężkie meble drewniane z dodatkiem ekskluzywnej skóry. Stawiamy tutaj na dużą przestrzeń i komfort. Drewniana podłoga z desek może być usłana chodnikiem ze skóry zwierzęcej, sufit salonu najlepiej prezentuje się z drewnianymi balami a jasna barwa ścian ociepla nasze wnętrze. W takim salonie nie może zabraknąć drewnianej witryny, ławy czy kredensu. Oprócz drewna inne wymagane materiały to kamień, cegła, ceramika, żelazo. Kaflowy piec z żeliwnymi drzwiczkami bądź kominek z kamienia, ściana z cegły, dodatkowo nada wnętrzu charakteru. Kluczowym elementem jest tutaj również odpowiednie oświetlenie. Nowoczesne lampy nie nadają się do takiego wnętrza, zastępujemy je lampami naftowymi, stylowymi, z kloszami, które stonują ostre, mocne światło. Takie wnętrze staje się niezwykle oryginalne, jak najbardziej swojskie i przytulne.

Styl rustykalny w sypialni

Drewniane łóżko z zagłówkiem, stylowa toaletka z lustrem, drewniany kufer na drobiazgi, duża drewniana garderoba to nieodłączny element sypialni w stylu rustykalnym. Wspaniałym dodatkiem do rustykalnej sypialni może być góralska narzuta i haftowane poduszki, tkane dywaniki obok łóżka, które umilą poranne wstawanie a parapety okien usłane żywymi kwiatami doniczkowymi ocieplą rustykalny klimat wnętrza. W tak urządzonej sypialni możemy być pewni spokojnego snu.

Styl rustykalny w kuchni

Obowiązkowym elementem kuchni rustykalnej jest drewniany stół z haftowanym obrusem, rzeźbione krzesła a przede wszystkim drewniane kredensy ze szprosami, szybkami, za którymi eksponuje się komplet porcelanowych filiżanek. Meble drewniane powinny być proste, bejcowane lub postarzane metodą przecierki, mogą też być woskowane lub lakierowane w zależności do gustu i potrzeb. Rustykalna kuchnia musi zachować klimat wiejskiej kuchni pełnej ciepła i wrażliwości. Swojski charakter kuchni podkreślą gliniane wazony z bukietem suszonych bądź żywych kwiatów i szydełkowe serwetki. Należy zaznaczyć, że wszystkie elementy, stalowe zawiasy, uchwyty powinny być matowe a nie lśnić nowością – rustykalizm tego nie znosi. Zamiast tradycyjnej drewnianej podłogi, można użyć jasnych płytek, można również obłożyć część ściany kamieniem w celu urozmaicenia. W tak urządzonej kuchni z ciepłą aurą, każda chwila spędzona w gronie rodziny będzie dodatkowo przyjemna.

Styl rustykalny w restauracji, hotelu

W stylu rustykalnym można urządzić nie tylko wnętrze swojego mieszkania, domu. Styl ten bije rekordy popularności w nowo powstałych karczmach, barach, restauracjach gdzie z wielką przyjemnością spotykamy się z gronem przyjaciół, znajomych i zajadamy tradycyjny posiłek przyrządzony według starych, sprawdzonych receptur. Zabytkowe wyposażenie wnętrza, kuchnia - smaki dań staropolskich są tutaj nieodłącznym elementem. Dzięki temu panuje tu ciepła, swojska aura. Styl rustykalny dominuje również w hotelach, pensjonatach, domkach letniskowych. W takich miejscach można doskonale odpocząć, odetchnąć od codziennych zmagań i powrócić myślami do chwil z sielskiego dzieciństwa. W takim wnętrzu liczy się niepowtarzalny klimat i niezapomniane wrażenie, do którego chce się wracać.


Przewiń